Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Serbia nis nesër vàksìnìmìn masiv kundër Còvìd-19!

Serbia nis nesër vàksìnìmìn masiv kundër

Serbia do të nisë vàksinimin masiv kundër Còvìd-19, prej ditës së nesërme. Kryeministrja Ana Bërnabic ka deklaruar nga qyteti i Ub-it se nga 19 janari nis vàksinimi masiv i popullsisë dhe të parët do të jenë mësuesit, ushtarakët, polìcìà dhe gazetarët. Serbia ka hapur një portal online, në të cilin qytetartë mund të rregjistrohen se cilën vàksìnè dëshirojnë të ìnjèktòjne.“Ne tashmë kemi filluar të ftojmë njerëzit që kanë shprehur interes të vàksinohen. Ju lutemi aplikoni sa më shumë dhe më shpejt në mënyrë që ta kryejmë këtë proces në mënyrë efikase dhe t’i kthehemi jetës normale”, ka thënë kryeministrja Bërnabic./M.M-dritare.net