Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Rezultatet e para nxjerrin fitues Kurtin!

Rezultatet e para nxjerrin fitues Kurtin!

Prej orësh në Kosovë ka nisur procesi i numërimit të votave. Deri më tani, ashtu sikurse raportojnë mediat nga Kosova, janë numëruar më shumë se 200 mijë vota. Lëvizja Vetëvendosje është partia që kryeson me 46.58 për qind të votave. Deri më tani PDK-ja ka 18.95%, LDK-ja 13.89% dhe AAK-ja 8.64%. Ndërsa rezultatet e para nxjerrin fitues Albin Kurtin, në Prishtinë kanë nisur festimet me fishekzjarrë dhe brohorima./L.F-dritare.net

Rezultatet e para nxjerrin fitues Kurtin!