Na ndiqni edhe në

Kosova

Rekord rastesh dhe viktimash në Kosovë nga koronavirusi!

Rekord rastesh dhe viktimash në Kosovë nga koronavirusi!

Kosova vijon të shënojë shifra alarmante për sa i përket rasteve të reja me koronavirus dhe viktimamve. Në orët e fundit janë shënuar 8 viktima. Që prej fillimi të pandemisë, 177 qytetarë e kanë humbur betejën me koronavirusin në Kosovë. Ndërkohë, numri i të infektuarve të rinj është sërish shumë i lartë. Sot janë regjistruar 220 raste pozitive. Aktualisht në Kosovë janë 3086 raste aktive./L.F-dritare.net