Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Reagimi i kryeministrit Kurti, pasi u sulmua me ujë!

Reagimi i kryeministrit Kurti, pasi u sulmua me ujë!

Kryeministri Albin Kurti është sulmuar me ujë në Kuvend gjatë fjalës në foltore.

videon që po qarkullon në rrjet shihet se gjatë momentit të përleshjes, një person me çadër në duar ndërsa zyrtarët e kabineti kanë ndërhyrë menjëherë duke krijuar ‘gardh’ përballë kryeministrit për ta mbrojtur.

Nga ana tjetër, Kurti nuk shihet shumë i shqetësuar nga situata ku në një moment është parë duke qeshur pas tentativës për ta dhunuar.

Kujtojmë se kryeministri Albin Kurti u sulmuar me ujë teksa po mbante fjalën në foltore pasi partitë opozitare e kanë kundërshtuar duke e quajtur quajtur ‘rrenc’./M.K.dritare.net