Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Protestë kundër vizitës së kryetares së Speciales në Prishtinë, arrestohet kreu i PSD!

Protestë kundër vizitës së kryetares së Speciales


Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj është arrestuar nga Policia e Kosovës në protestën kundër kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova.

Përveç Molliqajt, Policia ka arrestuar edhe aktivistët e kësaj partie, Nol Nushi, Zgjim Hyseni, Korab Korqa, Agron Kabashi dhe Gent Brahimi.

Forca të shumta policore kanë "blinduar" ambientin ku po mbahet konferenca e Trendafilovas me shoqërinë civile.

Gjatë protestës, është hedhur edhe gaz lotsjellës nga aktivistët e PSD-së brenda ambientit ku planifikohej të mbahej takimi./dritare.net

Protestë kundër vizitës së kryetares së Speciales