Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Protestat në Kosovë, të paktën 10 autobusë me protestues nga Serbia arrijnë në Mitrovicën e Veriut

Protestat në Kosovë, të paktën 10 autobusë me

Raportohet se të paktën 10 autobusë me protestues nga Serbia kanë arritur në Mitrovicën e Veriut për t’ju bashkuar protestës.

Autobusët me targa RKS, KM, CA dhe BG kanë arritur nga drejtimi i Zveçanit.

Edhe në këtë protestë po marrin pjesë punëtorët nga institucionet publike të Kosovës në Veri ndërkaq një numër i vogël i policëve është prezent.

Protestat e serbëve në Mitrovicë të Veriut dhe në Graçanicë janë organizuar për të kundërshtuar mosmbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë./Express