Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Përfundojnë takimet dypalëshe në Ohër, pritet nisja e takimit Kurti-Vuçiç!

Përfundojnë takimet dypalëshe në Ohër, pritet nisja e

Kanë përfunduar takimet dyplëshetë zyrtarëve të BE-së, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Ohër të Maqedonisë e Veriut.

Tashmë pritet që të vijohet sipas agjendës me diskutimet për aneksin e zbatimit të propozimit të Bashkimit Europian për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi. Zhvillimet sot në Ohër po ndiqen me shumë interes nga dhjetëra gazetarë nga e gjithë bota./m.T/dritare.net