Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Pas shumë javësh, Kosova nuk shënon asnjë viktimë nga virusi

Pas shumë javësh, Kosova nuk shënon asnjë viktimë nga

Kosova, pas shumë javësh, sot nuk ka shënuar asnjë rast viktimë nga koronavirusi. Gjatë orëve të fundit, janë regjistruar 97 raste të reja me koronavirus, ndërsa janë shëruar 139 pacientë. Numri i të shëruarve vijon prej ditësh të jetë më i lartë se i të infektuarve. Numri i rasteve aktive është 2951./L.F-dritare.net