Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Pamje të pabesueshme. Skënderaj në Kosovë, shkatërrohet nga përmbytjet!

Pamje të pabesueshme. Skënderaj në Kosovë, shkatërrohet

Supermarkete të shkatërruara, dyqane, biznese, shtëpi nën ujë, rrugë të prishura, makina të përplasura e të tjera që lundrojnë nën ujë, është kjo panorama e komunës së Skënderajt në Kosovë, pas shirave masivë.

Pamje të pabesueshme. Skënderaj në Kosovë, shkatërrohetPamje të pabesueshme. Skënderaj në Kosovë, shkatërrohet

“Vetëm një pjesë e shfaqur nga rrënimi po thuajse i tërësishëm i gjithçkaje që u gjend përballë ujit të rrëmbyeshëm, që megjithëse pa pasoja në njerëz, shkatërroi shtëpitë e banimit, mbyti kafshët, shkuan të mbjellat e sivjetme, u humb pasuria e krijuar me shumë mund, për të na gjunjëzuar gati për toke!”, shkruan kreu i Komunës së Skënderajt, Fadil Nura./L.F-dritare.net