Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Nuk ka takim trepalësh në Bruksel

Nuk ka takim trepalësh në Bruksel

Nuk do të ketë takim trepalësh midis kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe zyrtarëve të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak, në Bruksel.

Negociatat e së mërkurës kanë përfunduar me dy runde takimesh dypalëshe.

Ende nuk dihet pse një takim midis palëve nuk është realizuar, megjithatë njoftohet se kryeministri Kurti do të deklarohet për media./K.C/dritare.net