Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Një lajm i mirë për rastet aktive me koronavirus në Kosovë!

Një lajm i mirë për rastet aktive me koronavirus në

Situata e pandemisë në Kosovë, duket e qëndrueshme. Shqetësues janë ende numrat e viktimave. Sot dy pacientë ndërruan jetë në Kosovë nga koronavirusi, duke e çuar numrin e viktimave në total që prej fillimit të pandemisë, në 615. Janë 79 raste të reja të regjistruara sot, dhe 104 pacientë të shëruar. Numri i rasteve aktive vijon të ulet. Tashmë janë 1853 raste aktive në Kosovë, ndërkohë që para pak ditësh, shifrat ishin mbi 2 mijë./L.F-dritare/.net