Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Nis protesta masive për përdhunimin e 11-vjeçares në Kosovë!

Nis protesta masive për përdhunimin e 11-vjeçares në

Ka filluar protesta e paralajmëruar kundër institucioneve dhe shoqërisë së vendit në Kosovë, pas dhunimit seksual të 11 vjeçares në Prishtinë nga pesë persona.

Mijëra qytetarë kanë dalë në rrugët e qytetit për të kërkuar drejtësi për rastin e përdhunimit të 11-vjeçares që tronditi mbarë Kosovën dhe Shqipërinë.

Nis protesta masive për përdhunimin e 11-vjeçares në

Nis protesta masive për përdhunimin e 11-vjeçares në

Nis protesta masive për përdhunimin e 11-vjeçares në

Protestat janë zhvilluar para Ministrisë së Drejtësisë, ku protestuesit kanë hedhur bojë të kuqe në muret e institucionit./Xh.Xh/dritare.net

Nis protesta masive për përdhunimin e 11-vjeçares në

Nis protesta masive për përdhunimin e 11-vjeçares në