Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Nis heqja e barrikadave në Veri të Kosovës, tre kamionë largohen nga rruga!

Nis heqja e barrikadave në Veri të Kosovës, tre kamionë

Tre kamionë tashmë kanë nisur të largohen nga rruga që çon për në pikën kufitare në Jarinjë. Sipas raportimeve nga mediat e Kosovës, teksa shkruajnë se po rritet numri i kamionëve që po largohen nga rruga.

Qeveria e Kosovës dje pas një takimi me ambasadorin amerikan, ku e pranishme ishte edhe presidentja Osmani, mori vendim që të shtyhet për një muaj vendimi për zbatimin e reciprocitetin ndaj Serbisë, për targat dhe dokumentet e identifikimit.

Këtë vendim qeveria nuk e ka zbatuar, pasi kërkesë ishte që më 1 gusht të largohen të gjithë kamionët dhe automjetet tjera nga rrugët që çojnë për një dy pikat kufitare, Jarinjë dhe Bërnjak./Xh.Xh/dritare.net