Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Ngjarje e rèndë në Prizren/Djali vrèt babain!

Ngjarje e rèndë në Prizren/Djali vrèt babain!

Një krìm i rèndë ka trondìtur sot Prizrenin. Pas një mosmarrëveshjeje babë e bir, ky i fundit e ka godìtur të atin, duke e lënë të vdekùr.
Viktima është 50-vjeç, ndërsa i biri, 30 vjeç ka përfunduar në prànga të autoriteteve. Burimet nga mediet kosovare tregojnë se vràsja ka ndodhur në lagjen “Dardania”, në Prizren./M.M-dritare.net