Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Miratohet propozimi francez/ Ali Ahmeti feston me çifteli!

Miratohet propozimi francez/ Ali Ahmeti feston me çifteli!

Kryetari i partisë Bashkimi Demokratik Për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti ka festuar pas miratimit të propozimit francez në Kuvendin e Maqedonisë.

Pamjet e ndara nga zv.ministri i MPB-së, Nazim Bushi tregojnë se si lideri i BDI-së, Ahmeti këndon disa këngë kombëtare me çifteli.


“Kryetari Ali Ahmeti vulosi orientimin ideologjik të Maqedonisë së Veriut drejt integrimit në Bashkimin Europian. Bashkë PËR Maqedoni Europiane” ka shkruar Bushi./M.K/dritare.net