Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Mediat në Kosovë: Jep dorëheqjen Isa Mustafa

Mediat në Kosovë: Jep dorëheqjen Isa Mustafa

Mediat e Kosovës, shkruajnë së kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka dhënë dorëheqjen pas humbjes së thellë në zgjedhjet e një dite më parë. Gazeta Express shkruan se, Mustafa e bëri të ditur dorëheqjen gjatë mbledhjes së kryesisë së LDK-së. LDK-ja nuk ka fituar në asnjë komunë, ndërsa ka humbur thellë edhe në komunat ku udhëheqin zyrtarë të këtij subjekti politik. Ndërsa janë numëruar 99.23% të votave, LDK-ja renditet në vendin e tretë me 102 mijë e 959 vota apo 13,08%. Ndërkaq LVV vazhdon të kryesoje./K.C/dritare.net