Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Lirohen pikat kufitare në veri të Kosovës, largohet kamioni që bllokonte rrugën në Bërnjak!

Lirohen pikat kufitare në veri të Kosovës, largohet kamioni

Në Veri të Kosovës, pas tensioneve të krijuara, serbët kanë liruar pikat kufitare. Është larguar edhe kamioni që ndodhej mbi urën afër pikëkalimit kufitar në Bërnjak, i vendosur nga serbët për ta bllokuar atë pjesë.

Qarkullimi i automjeteve tashmë ka nisur mbi urë, ndonëse me vështirësi. Në rrugë po qëndrojnë edhe njësitë e Policisë së Kosovës të cilët po përkujdesen për rendin.

Më herët u njoftua se të gjithë kamionët që ndodheshin në rrugën që të çon në pikë kalimin kufitar në Bërnjak janë larguar të hënën në mesditë./M.K/dritare.net