Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Lëkundje tërmeti në Kosovë, Serbi dhe Maqedoninë e Veriut!

Lëkundje tërmeti në Kosovë, Serbi dhe Maqedoninë e

Kosova është zgjuar këtë të dielë me lëkundje tërmeti. Sipas mediave vendase lekundjet e tokës janë ndjerë në rajonin e Ferizajt.

Faqja EMSC raporton se magnituda e tërmetit ka qenë 3.2 e shkallës Rihter.


Raportohet gjithashtu se tërmeti është ndjerë edhe në Serbi dhe Maqedoni të Veriut./Xh.Xh/dritare.net