Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

LDK zgjedh sot kryetarin e ri

LDK zgjedh sot kryetarin e ri

Lidhja Demokratike e Kosovës mban sot kuvendin zgjedhor për të zgjedhur kryetarin e saj të ri. Të pranishëm janë 328 delegatë të Kuvendit Zgjedhor të LDK-së, të cilët kanë miratuar kandidaturën e Lutfi Hazirit, Lumir Abdixhikut dhe Besian Mustafës. Njëri nga kandidatët do të zëvendësojë Isa Mustafën, i cili një muaj më parë dha dorëheqjen pas rezultateve më të dobëta në historinë e partisë në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit./K.C/dritare.net