Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Abazoviç flet pas shkarkimit: Krimi i organizuar vazhdon përdor tentakulat në politikë!

Abazoviç flet pas shkarkimit: Krimi i organizuar vazhdon përdor

Pasi Kuvendi i Malit të Zi votoi pro shkarkimit, Dritan Abazoviç u shpreh se e pranonte humbjen, por vijoi duke thënë se kundërshtarët politikë janë të lidhur me krimin e organizuar.

“Përgëzoj koalicionin e ri të (Alekse) Beçiqit dhe Gjukanoviqit, jemi gati të pranojmë humbjen. Më vjen keq që krimi i organizuar në Mal të Zi vazhdon të përdorë tentakulat e tij për të rregulluar marrëdhëniet politie.


Dhe e kuptova se as SNP-ja nuk do të bëjë. Le të ulen në tavolinë Milo Gjukanoviç, Aleksa Beçiç dhe Damir Shehoviç dhe të bien dakord për një shumicë të re," u shpreh Abazoviç./Xh.Xh/dritare.net