Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Kryeministrja serbe viziton sot veriun e Kosovës. Policia jep njoftimin me rëndësi!

Kryeministrja serbe viziton sot veriun e Kosovës. Policia jep njoftimin me

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç do të vizitojë sot veriun e Kosovës. Përmes një njoftimi policia e Kosovës, bën me dije se kanë marrë të gjitha masat për sigurinë.

“Policia e Kosovës, gjatë kësaj vizite e cila realizohet në Mitrovicën e Veriut, do të kujdeset për ofrimin e sigurisë dhe mirëmbajtjen e rendit e qetësisë publike.
Për të mundësuar qarkullim të lirë të eskortës zyrtare nën përcjellje dhe sigurim sipas itinerarit të lëvizjes, Policia e Kosovës do të bëjë ndërprerje të përkohshme të qarkullimit të trafikut (në intervale të shkurta kohore), të disa segmenteve rrugore ku pritet të kalojë eskorta, si dhe në lokacione të caktuara ku parashihen të realizohen aktivitete.

Njëkohësisht për të mundësuar qarkullimin dhe riorientimin e trafikut në rrugë alternative në lokacionet ku pritet të kalojë eskorta do të angazhohen zyrtarë policorë të njësiteve relevante, andaj Policia e Kosovës kërkon mirëkuptim të plotë nga ana e qytetarëve dhe pjesëmarrësve në trafik”, thuhet në njoftimin e publikuar nga policia./Xh.Xh/dritare.net