Na ndiqni edhe në

Kosova

Kosovë/ Ja ministritë që do të udhëheqë AAK!

Kosovë/ Ja ministritë që do të udhëheqë AAK!

Pas arritjes së marrëveshjes mes LDK dhe AAK, Ramush Haradianj ka folur për ministritë.

Haradinaj ka njoftuar se AAK-ja do të qeverisë me Ministrinë e Punëve të Jashtme, Ministrinë e Arsimit atë të Drejtësisë dhe Zhvillimit Ekonomik.

Besnik Tahiri do të jetë zv.kryeministër, Blerim Kuçi- Ministër i Zhvillimit Ekonomik, Meliza Haradinaj - Ministre e Jashtme, Selim Selimi- Ministër i Drejtësisë dhe Ramë Lika – Ministër i Arsimit./E.B-dritare.net