Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Kancelari Scholz arrin në Prishtinë, pritet nga kryeministri Kurti!

Kancelari Scholz arrin në Prishtinë, pritet nga kryeministri Kurti!

Kancelari Olaf Scholz ka arritur sot në Prishtinë dhe është pritur në aeroportin “Adem Jashari” nga kryeministri Albin Kurti i shoqëruar nga ambasadori gjerman Jorn Rhode.

Kancelari Scholz arrin në Prishtinë, pritet nga kryeministri Kurti!

Shefi i qeverisë gjermane ka mbërritur në Prishtinë rreth orës 9:45 minuta.

Kancelari Scholz arrin në Prishtinë, pritet nga kryeministri Kurti!

Scholz do të ketë takim me kryeministrin Albin Kurti në ndërtesën e qeverisë së Kosovës./Xh.Xh/dritare.net