Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Veriu i Kosovës zgjohet me pankarta "Mirë se vini në bashkësinë e Komunave Serbe"!

Veriu i Kosovës zgjohet me pankarta "Mirë se vini në

Pankarta gjigande me mbishkrimin “Mirë se vini në Asociacionin e Komunave Serbe” janë vendosur në katër komuna veriore të Kosovës.

Sipas mediave vendase thuhet se pankartat janë vendosur në gjithë Mitrovicën e Kosovës, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Mesazhet “Kjo është ZSO”, me simbole dhe mesazhe në gjuhën angleze që flasin për këtë organizatë.

Këto mesazhe janë shfaqur në shëtitoren kryesore në Mitrovicën e Veriut dhe në tabelat e vendosura në hyrje-daljet e katër komunave.

Veriu i Kosovës zgjohet me pankarta "Mirë se vini në

Veriu i Kosovës zgjohet me pankarta "Mirë se vini në

Marrëveshja për formimin e Asociacionit mes Kosovës e Serbisë është arritur në vitin 2013./Xh.Xh/dritare.net