Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Jepet vendimi për Nikolla Gruevskin, ja me sa vjet burg dënohet!

Jepet vendimi për Nikolla Gruevskin, ja me sa vjet burg dënohet!

Gjykata ka dënuar me 1 vit e 6 muaj burg ish-kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski, për rastin “Shuplakat".

Jepet vendimi për Nikolla Gruevskin, ja me sa vjet burg dënohet!

Fajtor është shpallur edhe ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, i cili ka marrë 1 vit burg me kusht. Aleksandar Trajkovski, Darko Stojqevski dhe Daniell Trifunovsk u dënuan me 9 muaj burg me kusht. Ndërsa me 6 muaj burg me kusht, në rast se brenda 2 vjetëve nuk e përsërisin veprën e njëjtë dënohen Trajçe Petkovski, Igor Boshkovski./K.C/dritare.net