Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Ja sa është pjesëmarrja e votuesve deri tani, në Kosovë!

Ja sa është pjesëmarrja e votuesve deri tani, në Kosovë!

Në përditësimin e fundit të të dhënave, është mësuar se në zgjedhjet e përgjithshme sot në Kosovë, kanë marrë pjesë rreth 670 mijë qytetarë, ose 37.3%. Prishtina dhe Ferizaj kanë pasur pjesëmarrjen më të madhe të votuesve. Kjo është pjesëmarrja më e lartë në krahasim me vitet e shkuara. Të drejtë vote në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit kanë pasur 1.794.862 qytetarë./L.F-dritare.net