Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Iu ndalua kravata kuq e zi, vajza e Jakup Krasniqit: Nuk mund t’ia zhvishni shqiponjën nga zemra!

Iu ndalua kravata kuq e zi, vajza e Jakup Krasniqit: Nuk mund  t’ia

Ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Jakup Krasniqit, i është ndaluar në Hagë që të marrë pjesë në seancë, me kravatën kuq e zi.

Në kravatën që kishte vendosur Krasniqi i cili po gjykohet për krime lufte, ranë në sy, simbolet e shqiponjës dy krenare.

Pasi iu ndalu që të merrte pjesë në seancë, ka reaguar edhe vajza e tij Gresa Krasniqi e cila shkruan:

“Mic Sokoli me gjoksin e tij kishte pritur gjylen e topit sepse dëshira per çlirim dhe liri ishte më e madhe se jeta prej zvarraniku. Mic Sokolët sot, me gjoksin e tyre presin padrejtësitë e këtij shekulli ndonese mbi supet e tyre rëndojnë plagët e pa sheruara të një populli të shtypur e te vuajtur!

Mic Sokoleve sot, nga gjoksi mund nga t’ia zhveshni shqiponjën, por kurrë nga zemra!”./M.K-dritare.net