Na ndiqni edhe në

Kosova

Humb jetën nga koronavirusi, gruaja shtatzënë në Kosovë

Humb jetën nga koronavirusi, gruaja shtatzënë në Kosovë

Një lajm i trishtë vjen nga Kosovë. Një grua shtëtazënë, e cila ishte e prekur nga koronavirusi, ka humbur jetën. Lajmin e ka konfirmuar Klinika Infektive, ku bën me dije se prej 15 prillit pacientja nga Gjakova ishte e shtruar po trajtohej në mjekim intensiv.

Deri tani në Kosovë janë infektuar 598 persona nga COVID 19, ndërsa 16 prej tyre kanë vdekur si dhe 123 janë shëruar. Kjo është vdekja e 16 në nivel kombëtar./E.B-dritare.net