Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Abazoviç i dorëzon detyrën kryeministrit të ri, të Malit të Zi!

Abazoviç i dorëzon detyrën kryeministrit të ri, të

Mali i Zi ka zgjedhur qeverinë e re e cila mori mbështetjen 46 deputetëve, ndërsa 19 votuan kundër dhe 1 abstenoi.

Kryeministër i vendit është zgjedhur Milojko Spajiq i cili udhëheq me partinë Evropa Tani, nga e cila doli edhe presidenti Jakov Milatoviq.

Pas votimeve, Dritan Abazoviç i ka dorëzuar detyrën kryeministrit të ri ndërsa i ka uruar suksese.

“Siç diktojnë sjelljet demokratike, sot në mëngjes u bë transferimi i detyrës! Kryeministrit të ri dhe të 44 i urova suksese qeverisë. Se Mali i Zi gjithmonë ul vetëm sukseset dhe qëndron në rrugën e duhur!” shprehet Abazoviç./M.K-dritare.net