Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Fiter Bajrami, Dritan Abazoviç fal namazin në xhaminë e Ulqinit

Fiter Bajrami, Dritan Abazoviç fal namazin në xhaminë e Ulqinit

Teksa të gjithë besimtarët myslimane festojnë sot Fiter Bajramin, kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka qenë pjesë e festimeve. Ai ka qenë i pranishëm në xhaminë qendrore të Ulqinit, ku ka falur namazin bashkë me besimtarët e tjerë. Ka qenë pikërisht kryeministri me origjinë shqiptare ka postuar një foto në rrjetet sociale. Kujtojmë se pak ditë më parë Abazoviç krijoi kabinetin e ri qeveritar në Malin e Zi./M.T/dritare.net