Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Erdogan viziton sot Beogradin. Pritet të nënshkruajë disa marrëveshje me Vuçiç!

Erdogan viziton sot Beogradin. Pritet të nënshkruajë disa

Erdogan sot pritet në Beograd nga Vuçiq, pritet të nënshkruajnë disa marrëveshje, sipas KosovoOnline.

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq do ta presë sot presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, i cili do ta qëndrojë për një vizitë zyrtare dyditore në Serbi.

Gjatë qëndrimit të fundit të ministrit të Jashtëm turk në Beograd, u tha se gjatë vizitës së presidentit Erdogan është planifikuar nënshkrimi i një sërë marrëveshjesh ndërshtetërore, të cilat, siç pritej, duhet t’i japin një shtysë shtesë zhvillimit të përgjithshëm të marrëdhënieve dypalëshe./Xh.Xh/dritare.net