Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Enver Hoxhaj: Në Serbi po hapen varret masive, BE hesht

Enver Hoxhaj: Në Serbi po hapen varret masive, BE hesht

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka publikuar një hartë të vendndodhjeve të varrezave masive të identifikuara në Serbi. Derisa sot po hapet një varr tjetër masiv në Serbi, Hoxhaj tha se disa javë më parë Ivica Daçiç kërcënoi serbët që zbuluan këto varre.

Kjo është harta e varrezave masive serbe që Serbia i ka fshehur dhe sot është duke u hapur një varr masiv, me kosovarë të vrarë, vetëm disa javë pasi Daçiq kërcënoi serbët që zbuluan këto varre masive, ai po i shtyn ata të bëhen dëshmitarë në Gjykatës Speciale. BE-ja po qëndron në heshtje."-shkruan Hoxhaj në Twitter./K.C/dritare.net

Enver Hoxhaj: Në Serbi po hapen varret masive, BE hesht