Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Detaji i pazakontë në tavolinën e Kurtit dhe Vuçiç me drejtuesit e BE!

Detaji i pazakontë në tavolinën e Kurtit dhe Vuçiç

Takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç me ndërmjetësimin e BE-së, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak, ka tërhequr një vëmendje shumë të madhe. Kjo jo vetëm rëndësisë së këtij takimi, ku synohet një marrëveshje mes Serbisë së Kosovës, por për një detaj të tryezës së bisedimeve. Cola-Cola dhe hamburgerat në tryezë. Jemi mësuar që në takime të tjera zytare të ketë ujë, ndoshta edhe kafe, po kësaj here pamë një tryezë ‘Fast Food’./M.T/dritare.net