Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Del Exit Poll-i/ Ja cila parti merr shumicën e votave në Kosovë!

Del Exit Poll-i/ Ja cila parti merr shumicën e votave në Kosovë!

Votimi në Kosovë u mbyll zyrtarisht. Në këto zgjedhje të parakohshme, ka pasur më shumë pjesmarrës sa në çdo vit tjetër të shkuar në zgjedhje. Por si pritet të jenë rezultatet e zgjedhjeve të 14 shkurtit?

Sipas Exit Pollit të “Albanian Post”, partia e parë është:

Vetëvendosje 53 %

Partia e dytë është : PDK me 20 %

Partia e tretë është: LDK me 17 %

Partia e katërt është: AAK 7 %

Partia e pestë: NISMA 2 %./L.F-dritare.net