Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Bashkë në zgjedhje/ Kurti kandidat i VV-së për kryeministër, Osmani për presidente!

Bashkë në zgjedhje/ Kurti kandidat i VV-së për

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani do të garojnë bashkë në zgjedhje bashkë në zgjedhje. Kreu i LVV-së, Albin Kurti dhe presidentja në detyrë e Kosovës, kanë nënshkruar sot marrëveshjen për listën e përbashkët garuese për zgjedhjet e 14 shkurtit. Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka konfirmuar se ai do të jetë kandidat për kryeministër, ndërsa Vjosa Osmani do të synojë postin e presidentes./L.F-dritare.net