Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Anuluan mbledhjen e dy qeverive, Rama dhe Kurti takohen në Slloveni!

Anuluan mbledhjen e dy qeverive, Rama dhe Kurti takohen në Slloveni!

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij nga Kosova, Albin Kurti priten ta takohen gjatë vizitë Slloveni në 28 dhe 29 gush.

Mësohet se Rama ka pranuar ftesën për të qenë i pranishëm në forumin që do të mbahet në qytezën turistike pranë liqenit të Bledit, por dhe Kurti e ka konfirmuar se do të marrë pjesë.

Bëhet me dije se të liderët do të mbajnë fjalën e tyre në panelet e forumit dy ditor, ku do të jetë edhe takimi i parë pas anulimit të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, e parashikuar të mbahej më 14 Qershor në Gjakovë./M.K-dritare.net