Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Albin Kurti bën vaksínën kundër Covíd-19

Albin Kurti bën vaksínën kundër Covíd-19

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti bën vaksínën kundër Covíd-19. Kurti bëri vaksínën e AstraZenekës. Kosova mori mbrëmë për herë të parë 24 mijë vaksina nga AstraZeneka, nga marrëveshja me COVAX. Ndërkohë, Shqipëria ofroi 500 vaksína për mjékët e vijës së parë të lùftés me Covíd-19 në Kosovë.

Albin Kurti bën vaksínën kundër Covíd-19

Me 24 mijë dozat e AstraZenekës do të vaksínohen punëtorët e Klinikës Infektíve të Qendrës Klinike Universitare. Nga COVAX-i Kosova do të marrë falas 100.800 doza të vaksínës kundër Covíd-19 të kompanisë AstraZeneca./K.C/dritare.net

Albin Kurti bën vaksínën kundër Covíd-19Albin Kurti bën vaksínën kundër Covíd-19