Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Abazoviç falenderon liderët e Ballkanit: Do të jemi miq me të gjitha shtetet fqinje!

Abazoviç falenderon liderët e Ballkanit: Do të jemi miq me

Kryeministri i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka falënderuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, presidenten Vjosa Osmani si dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, të cilët e uruan për detyrën e re.

Abazoviç përmes një postimi në Facebook publikoi një kolazh me fotografitë e liderëve botërorë e rajonalë të cilët e uruan.

“Në 10 ditët e fundit kam marrë një numër të madh urimesh nga e gjithë bota, nga shumë presidentë shtetesh, kryetarë parlamentesh, kryeministra, deputetë, diplomatë, komuniteti shkencor, akademik dhe i biznesit, sektori i OJQ-ve dhe mediave. Faleminderit të gjithëve për urimet tuaja!”, shkruan ai.

Abazoviç falenderon liderët e Ballkanit: Do të jemi miq me

Abazoviç premton marrëdhënie miqësore me të gjitha shtetet fqinje.

“Premtojmë se do të punojmë në interes të qytetarëve, për Malin e Zi evropian dhe ekologjik, i cili do të zhvillojë marrëdhënie miqësore me të gjithë shtetet fqinjë!”, përfundon Abazoviç.

Dritan Abazoviç u zgjodh si kryeministër i Malit të Zi më 28 prill./Xh.Xh/dritare.net