Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

25 raste të reja dhe 1 viktimë sot në Kosovë

25 raste të reja dhe 1 viktimë sot në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 25 raste të reja me koronavirus, nga 2370 teste të kryera. Në orët e fundit, ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19 vetëm një pacient. Ndërsa gjatë 24 orëve janë shëruar 360 pacientë. Ndërkohë në Kosovë vijon edhe procesi i imunizimit të popullsisë përmes vaksinimit, ku deri më tani janë dhënë 1, 419, 979 doza të vaksinës./L.F-dritare.net