Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Atentat me armë në Maqedoninë e Veriut, qëllohet drejt kryetarit të komunës shqiptare!

Atentat me armë në Maqedoninë e Veriut, qëllohet drejt

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar sot në Maqedoninë e Veriut, ndaj kryetari të Komunës së Haraçinës, Ridvan Ibraimi.

Sipas mediave vendase i plagosur nga ky atentat ka mbetur shoferi i tij, pasi autorët kanë qëlluar drejt automjetit të kryetarit teksa ishte në lëvizje. Lajmi rreth atentatit është konfirmuar nga ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Paç Toshkovski.

Në vendngjarje ndodhen forca të shumta policie./M.K-dritare.net