Gruaja që jetonte në çadër pas tërmetit, sjell në jetë vajzën!

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka dhënë një lajm të mirë, mbrëmjen e sotme.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Manastirliu bën me dije se gruaja që ishte shtatzënë dhe jetonte në çadër pasi tërmeti i kishte shkatërruar shtëpinë, ka sjellë në jetë fëmijën e saj.

Ajo është bërë me vajzë dhe emrin ia ka vënë Ajsel.

Mrekullia e jetës 🙏🏼

Ndërsa familja Sula ka mbetur e pastrehë si pasojë e tërmetit dhe është strehuar në çadrën e emergjencës në Manëz, pak orë më parë ka lindur Ajsel, vajza e tyre 😇 që gëzon shëndet të plotë bashkë me mami Ardjanën 🤗”, shkruan Manastirliu./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Beteja për Prokurorin e ri të Përgjithshëm sapo ka nisur!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.