Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Rritet euro dhe dollari, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!

Në tregun e këmbimit valutor për sot, monedha e BE-së ka treguar sërish një rritje të lehtë, ku një euro do blihet me 106.6 lekë dhe shitet me 107.9 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99.7 lekë dhe shitet me 101.1 lekë;

Franga zvicerane blihet me 110.6 lekë dhe shitet me 112 lekë;

Paundi britanik blihet me 123.3 lekë dhe shitet me 124.7 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73.5 lekë dhe shitet me 75.3 lekë./M.K-dritare.net

Rritet euro dhe dollari, çfarë po ndodh me monedhat e tjera!