Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet valuta sot!

Në tregun e këmbimit valutor, një euro sot blihet me 106 lekë dhe shitet me 106.6 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99.5 lekë dhe shitet me 100.4 lekë;

Franga zvicerane blihet me 108.9 lekë dhe shitet me 110 lekë;

Paundi britanik blihet me 121.2 lekë dhe shitet me 122.2 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73.5 lekë dhe shitet me 75.1 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet valuta sot!