Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet valuta sot!

Në kursin e këmbimit valutor për sot, një euro blihet me 105.8 lekë dhe shitet 106.6 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99.3 lekë dhe shitet me 100.5 lekë;

Franga zvicerane blihet me 109 lekë dhe shitet me 110.2 lekë;

Paundi britanik blihet me 121.4 lekë dhe shitet me 122.5 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73.4 lekë dhe shitet me 74.9 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet valuta sot!