Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet valuta sot!

Në tregun e këmbimit valutor monedha e BE-së vazhdon me luhatjet, ku sot një euro blihet me 106 lekë dhe shitet me 106.9 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99.2 lekë dhe shitet me 100.3 lekë;

Franga zvicerane blihet me 110 lekë dhe shitet me 111.2 lekë;

Paundi britanik blihet me 122.3 lekë dhe shitet me 123.5 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73.2 lekë dhe shitet me 75 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet valuta sot!