Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet valuta sot!

Në tregun e këmbimit sot më 16 shtator, një euro blihet me 105.8 lekë dhe shitet me 106.7 lekë.

Dollari amerikan blihet me 99.1 lekë dhe shitet me 100.3 lekë;

Franga zvicerane do blihet me 109.8 lekë dhe do shitet me 111 lekë.

Paundi britanik blihet me 122.1 lekë dhe shitet me 123.4 lekë;

Dollari kanadez blihet me 73 lekë dhe shitet me 74.7 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet valuta sot!