Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet valuta sot!

Në tregun e këmbimit valutor një euro blihet me 106 lekë dhe shitet me 106.8 lekë.

Një dollar amerikan blihet me 98.5 lekë dhe shitet me 99.8 lekë;

Franga zvicerane blihet me 109.8 lekë dhe shitet me 111.1 lekë;

Paundi britanik blihet me 122.4 lekë dhe shitet me 123.8 lekë;

Dollari kanadez 72.4 lekë dhe shitet me 74.1 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet valuta sot!