Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet valuta sot!

Në tregun e këmbimit valutor monedha e BE-së ka filluar të shënojë rritje, ku sot një euro blihet me 107.1 lekë dhe shitet me 108.1 lekë.

Një dollar amerikan blihet me 99.5 lekë dhe shitet me 101 lekë;

Franga zvicerane blihet me 111.4 lekë dhe shitet me 112.8 lekë;

Paundi britanik blihet me 124.2 lekë dhe shitet me 126 lekë;

Dollari kanadez blihet me 72 lekë dhe shitet me 74.4 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet valuta sot!