Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet valuta sot!

Në tregun e këmbimit valutor sot 28 gusht, një euro blihet me 107.4 lekë dhe shitet me 109.4 lekë.

Një dollar amerikan blihet me 98.9 lekë dhe shitet me 101.7 lekë;

Franga zvicerane blihet me 111.9 lekë dhe shitet me 113.9 lekë;

Paundi britanik blihet me 124.4 lekë dhe shitet me 127 lekë;

Dollari kanadez blihet me 72.3 lekë dhe shitet me 75 lekë./dritare.net

Me sa këmbehet valuta sot!