Na ndiqni edhe në

Ekonomi

Me sa këmbehet valuta sot!

Monedha e BE-së, ka filluar të shënojë një rritje të lehtë në tregun e këmbimit valuator pasi një muaj më parë këmbehej me vlerën e 100 lekëve, ku sot blihet me 104.5 lekë dhe shitet me 106 lekë.

Dritare.net sjell në vëmendjen tuaj kursin e këmbimit për të gjitha monedhat e huaja:

Dollari amerikan blihet me 96 lekë dhe shitet me 97.5 lekë;

Franga zvicerane blihet me 108.3 lekë dhe shitet me 110 lekë;

Paundi britanik blihet me 121.8 lekë dhe shitet me 123.3 lekë;

Dollari kanadez blihet me 70.5 lekë dhe shitet me 72.6 lekë./M.K-dritare.net

Me sa këmbehet valuta sot!